Péče o nehty

Péče o ruce a nehty je důležitá nejenom z hlediska zdraví, ale i z estetického hlediska. Naše ruce o nás dost vypovídají v každodenním životě, jak pracovním, tak i osobním. Pokud chceme působit na své okolí dobrým dojmem, měli bychom se zaměřit i na péči o své ruce.

Ve své praxi se setkávám především se ženami, které se buď snaží o nápravu zanedbané péče o své ruce nebo si zakládají na estetické stránce svých rukou a nehtů.

Vždy mě těší, když přijde klientka, která o své ruce a nehty pečuje a chce pouze zlepšit estetetiku svých nehtů, kvalitní manikúrou s lakováním nebo bez lakování.

Ráda pomáhám i ženám, které by chtěly zlepšit kvalitu svých rukou a nehtů i když péči zanedbaly. Nikdy není pozdě začít s péčí o své ruce a nehty.

Prvním krokem k dobré péči je zajít si na manikuru, kde Vám manikérka doporučí, co je pro Vaše ruce a nehty nejlepší používat pro jejich zkvalitnění.

Většinou se setkávám ve své v praxi s problémem přesušenosti rukou a s tím související lámavost a třepivost nehtů. Na tento problém doporučuji na ruce dělat si jednou týdně jemný peeling rukou, poté výživnou masku na ruce, každý den používat výživný krém nejlépe večer před spaním, kdy už si ruce nemyjete a výživa z krému zůstává dlouho na rukou. Je velice dobré si zajít hlavně v chladnějších měsících na pararafínový zábal na ruce, kdy se nejprve dělá peeling rukou, aplikuje se dále výživná maska na ruce a poté parafínový zábal na ruce, který ruce i nehty hloubkově vyživý a prohydratuje. Tuto službu doporučuji opakovat dle stavu rukou po 14ti dnech aspoň 5 krát. Dost mě mrzí, že zejména muži péči o své ruce a nehty zanedbávají.

Dnešní doba si žádá nejenom kvalitu práce a vzdělání, ale s tím i související vizuální stránku. Na to bychom neměli zapomínat, nejenom pro dobrý pocit z nás pro své okolí, ale hlavně pro dobrý pocit ze sebe sama.

V příštím příspěvku se zaměřím na péči o nehty, jak co nejdříve zlepšit jejich kvalitu.