Péče o pleť v podzimních měsících

Podzim nám přináší zhoršení klimatických podmínek, pokles teplot, na které naše pleť reaguje.

Na pleti se po létě objevují pigmentové skvrny, jako důsledek nadměrného nebo nevhodného opalování při nedostatečné ochraně pleti přípravky s vysokým UV faktorem. Dalším projevem na pleti je zvýšení tvorby mazu, zhoršení akné či atopického ekzému. Viditelnější jsou na podzim i vrásky, důvodem je především pokles hydratace v pleti.

Pigmentové skvrny

Nejlepší je jim předcházet používáním pleťových přípravků s vysokým UV faktorem, při intenzivnější pigmentaci trvalým používáním těchto přípravků.
Pokud se už na pleti pigmentové skvrny objeví, je několik způsobů jak je řešit.
Používá se celá řada léčiv s obsahem kyseliny azelaové, retinové v domácí péči nebo při intenzivnější pigmentaci vyhledat odbornou pomoc u lékaře a řešit za pomocí lékařského leaseru nebo peelingu.

K domácí péči řešení pigmentových skvrn doporučuji používat od SynCare přípravek White Action krém s obsahem 20% kyseliny azelaové a 2% kyseliny mléčné. Přípravek je nezbytné pečlivě 2x denně vmasírovávat alespoň 30 sekund do pleti. Krém se používá nejméně 4 měsíce a nejvýše 6 měsíců. Při ošetření i po něm je nezbytná důležitá ochrana před UV zářením vyšším faktorem. (SPF 50+)

Snížení tvorby mazu

Na podzim se pleť i zdánlivě normální může stát mastnou, aktivita mazových žláz se zvyšuje.

V létě se snižuje aktivita mazových žláz, protože pleť nemá potřebu si vytvářet na povrchu tukovou ochranou vrstvu před chladem, proto se může zdát pleť v tomto období lepší.

Pro snížení tvorby mazu na pleti smíšené a mastnější doporučuji od SynCare denní a noční Krém na mastnou a smíšenou pleť CPK.

U mastné a aknózní pleti doporučuji používat od SynCare krém denní GlycoRETINAL+C a noční krém SEBUNORM. 

Atopický ekzém

Léčbu atopické dermatitidy vždy musí vést specializovaný lékař. Součástí léčby jsou i tzv. konstituční kosmetické přípravky, které obnovují vláčnost, hydrataci a lipidaci kůže.

Doporučuji od SynCare přípravky Sebucel mléko, Sebucel krém a Neoderm.

Hydratace pleti 

Na podzim je důležitá podpora hydratace v pleti dodáním doplňkových přípravků.

Doporučuji od SynCare Sérum intenzivní hydratační.

V příštím příspěvku se zaměřím na typy pleti.