Výběr kosmetických přípravků

Dost velký problém v oblasti domácí péče o pleť u mých nových klientů, zejména mladších, vidím ve výběru nevhodných kosmetických přípravků dle typu pleti. Zkouší kosmetické přípravky ve velké míře podle reklam, které ne vždy nás přivedou k dobré volbě vhodného přípravku pro naši pleť. Já vždy doporučuji nechat si zjistit typ pleti, buď u své kosmetičky nebo v zařízeních, které se specializují na určení typu pleti. To by měl být první krok k tomu, abychom si koupili ten správný kosmetický přípravek. Velice vhodné je nejdříve, než si přípravek zakoupíte vyzkoušet ho buď u své kosmetičky, při kosmetickém ošetření, kdy vyzkouší vhodné přípravky přímo na Vás. Nebo formou vzorečku dané kosmetiky. Je to velice důležité v tom, že i když máte vhodný přípravek na Vaši pleť, může se na pleti po aplikaci přípravku objevit alergická reakce na některou složku, kterou přípravek obsahuje. Nepořizujte si zbytečně přípravky, které nemáte takto vyzkoušené.

Ráda doporučuji přípravky na přírodní bázi, se kterými pracuji a mám s nimi velmi dobrou zkušenost. Dnešní doba, která je velice náročná jak na klimatické změny, tak i na psychiku každého z nás, nepůsobí dobře ani na naši pleť. Kosmetické přípravky, které co nejméně zatěžují pleť a jsou hypoalergenní zejména u citlivé pleti jsou nejlepší volbou.

Základní domácí péče by měla obsahovat přípravky na čištění pleti, dočistěni- tonizaci pleti, krém denní s UV filtrem, noční krém pro výživu a regeneraci, dle věku-od 25 let oční krém. Často slýchávám od klientů, že používat denně ráno a večer v základní péči 4 kosmetické přípravky je pro ně moc časově náročné. Každý máme své priority, kterým věnujeme svůj volný čas, ale měli bychom si uvědomit, že každodenní péče o naši pleť je prevencí proti stárnutí naší pleti. Touto každodenní péčí můžeme oddálit stárnutí pleti a začínající projevy nejdříve vrásek mimických, ve vyšším věku už hlubších vrásek o mnoho roků.

U svých klientů hned poznám, kdo o svou pleť pečuje a kdo ne. Začít pečovat o svou pleť může každý v jakémkoli věku, ale včasná péče má nejlepší výsledky.

V příštím příspěvku se zaměřím na typy pleti a jak pečovat o pleť v podzimních měsících.